איגוד הטייסים העולמי

איפלפ"א International Federation of Air Line Pilots' Association IFALPA
אירגון לא פוליטי וללא כוונות רווח המייצג יותר ממאה אלף טייסים החברים בכ90 איגודי טייסים מקצועיים ברחבי העולם. האירגון הוא פדרציה של איגודי טייסים אוטונומיים.

מטרתו העיקרית של האירגון היא להשמיע את קולם של טייסי חברות התעופה בזירה הבינלאומית, לקדם את בטיחות הטיסה בכל העולם ולספק שרותים תמיכה וייצוג לכל איגודי הטייסים החברים באירגון.
האירגון הוקם בשנת 1948 וזאת לאחר שאיגוד האומות המאוחדות UN הקים במסגרתו את האירגון הבינלאומי לתעופה אזרחית International Civil Aviation Organization- ICAO. גוף, שאמור היה לעצב מדיניות בינלאומית בכל הקשור לתעופה אזרחית ללא שיתוף הטייסים. מספר איגודי טייסים החליטו על הקמת הפדרציה ויצרו בכך גוף חזק שקולו נשמע ודעתו המקצועית נלקחת בחשבון.

לאירגון נציגים קבועים באירגוני תעופה כמו ICAO, IATA וכן נציגיה מוזמנים לפגישות גופים רבים הקשורים ישירות או בעקיפין לעולם התעופה המסחרית העולמית. יורוקונטרול, אירגון המטאורולוגיה העולמי, האינטרפול (International Criminal Police Organization), הקונפדרציה לאיגודי סחר חופשי הם רק חלק מהגופים בהם מייצג האירגון את הטייסים.

הפדרציה מנוהלת ע"י נשיא ניבחר וקבוצה של חמישה מנהלים ממונים, ,Principal Officers כולם טייסים פעילים בחברות תעופה. כמו כן ישנם 20 סגני נשיא אזוריים Regional Vice Presidents ו11 יושבי ראש לוועדות הפדרציה. גם הם טייסים פעילים בחברות תעופה.
וועדות הפדרציה הן וועדות מקצועיות המתכנסות פעם או פעמיים בשנה כדי לעסוק בהיבטים הקשורים לפעילות האירגון. חקר תאונות, תכנון ובניית כלי טייס, הנדסת אנוש בהקשר לטייסים, שרותי תעופה (פיקוח אווירי, שדות תעופה), ביטחון, חומרים מסוכנים, מסוקים, היבטים תעשייתים (תעסוקתיים).

איגוד הטייסים הישראלי חבר בפדרציה וקברניט אל על יצחק (איקה) ברנדט משמש כסגן נשיא אזורי לאזור המזרח התיכון.

טייסים מכל חברות התעופה בארץ (גם כאלו שאינם חברים במועצה הארצית של האיגוד) נשלחים לוועדות השונות של איפלפ"א על מנת להרחיב את ידיעת כלל הטייסים בארץ בנושאים החשובים לכולם, וכן על מנת לטפח את הקשרים עם הטייסים במדינות השונות. דיווחים מהוועדות נמסרים למועצה הארצית.

 

ליצירת קשר

08-9150694

או מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם